İnternetten Para Kazanma Yolları Neden Tercih Ediliyor?

Para kazanmak için aklınıza hergün yeni bir fikir geliyor olabilir. Her aklınıza gelen fikri icraata dökseydiniz sanırım şimdiye kadar yüzlerce işiniz olurdu. Kim bilir, belki bu yüzlerce iş fikirlerinden onlarcasında iyi paralar kazanırdınız, onlarcasında da batardınız. Bunu kimse bilemez. Aklınıza gelen her iş fikrini hayata geçirmiyor olabilirsiniz fakat para kazanma dürtünüzü kaybetmeden bir yerlerden başlamalısınız diye düşünüyorum. En azından ben öyle yapanlardanım. Henüz bu dürtüyü kaybetmeden kendime ek gelir elde edebileceğim bir yer bulup başladım. Bunu yaparken de ”şöyle olursa, böyle olur. Oradan yürürüm…” gibilerinden aklıma gelen fikirlerden bana en yakın olanını seçtim. Siz de bu şekilde kendinize bir stratejik yol planı çizebilirsiniz

Ben bilgisayar başında zaman geçirmeyi sevdiğim için bu zamanı nasıl paraya çevireceğimi araştırdım ve kendime yeteri kadar ek gelir imkanı yarattım. Şimdiden söyleyim, eğer bilgisayar başında zaman geçiremeyecekseniz, internetle alakanız yoksa ve online işleri sevmiyorsanız bu iş size göre olmayabilir. Belki başka bir fikre yönelebilirsiniz. Ben bu yazımda internette gezinmeyi seven, araştırmacı ve öğrenmeye açık olan arkadaşlar için bilgiler vereceğim. Konumuzun başlığından yazımıza devam edelim.

İnternetten Para Kazanma Yolları Neden Tercih Ediliyor?” Bu sorunun cevabı gayet net çünkü herkes kolay para kazanmak istiyor ve aklına ilk gelen yöntem olan, internetten para kazanma yolları hakkında araştırmalar yapıyor. Bilgisayar başında 1 saatini geçiremeyen bir arkadaş bile para kazanırım düşüncesiyle olaya balıklama atlıyor. Maalesef arkadaşımızın, her konuda olduğu gibi bu konuda da maynum iştahlı olması ona zarardan başka hiç bir şey kazandırmıyor. Para kazanma dürtüsü ile fikir üreten insanların kronik sorun da budur. Aynısı bende de vardı oradan biliyorum fakat zamanla bilmediğim, yapamayacağım veya ilgi duymadığım hiç bir işe atlamayı öğrendim. Size tavsiyem de bu yönde olacaktır. Bir işle ilginiz yoksa, yaparken zevk almıyorsanız, para kazanmacağım diye bu işe girmeyin. Bir işi iş yapan ve kazanç sağlatan, onu yaparken size zevk ve mutluluk vermesidir bunu unutmayın.

İnternetten iş yapmayı tercih etmemin en önemli sebebi yazımın başlarında da belirttiğim gibi bu işi sevmem ve zaman ayırmamdı. Bunun yanında aslında sonralarda farkına vardığım mesaisi ve zaman sıkıntısı olmamasıydı. Yani kısaca bu konuyu şöyle açıklayabilirim; Bugün bir işyeri sahibi olduğunuzu varsayalım. Mesai saatiniz 08.00 – 18.00 olsun. Bu süreçte işyeriniz de rıskınızı bekliyorsunuz. Kimi gün iyi, kimi gün çok da iyi olmayan bir kazançla mesainizi tamamladığınız da işyerinizi kapatıp evinize gidiyorsunuz. Peki ya 19.30 da bir müşteriniz gelirse, işyeri kapalı, nasıl satış yapacaksınız? Yapamayacaksınız. Bu yüzden internetin bize sunduğu en mükemmel özellik de bu işte. Zaman ve mesai kavramı olmadan, internetten yapacağınız satışlarla 7/24 günün her saati, resmi ve dini bayramlar da dahil müşterinize ürününüzü ulaştırabilmenizdir. Bunun yanında internette yapabileceğiniz işlerde çok fazla sermayeye ihtiyaç duymazsınız. Bu işlerde işyerinizin boyası, badanası, kirası, gider faturaları vs. gibi dertlerinizde olmaz.

Şimdiden ilginizi çekti değil mi? Daha neler var, neler? Biraz sabredin. Neyse, çok uzun bir yazı oldu İlerleyen bölümlerde internetten para kazanma yolları hakkında daha detaylı bilgiler vermeye çalışacağım. Bu süreçte aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz bir konu olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Paylaşmak güzeldir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir