Letgo – İkinci El Eşyanı Sat, Para Kazan

letgo 2.el esyani sat para kazan

Bugünlerde çokça reklamlarını televizyonlarda gördüğümüz yabancı ortaklı ve Türkiye pazarına yeni girmiş bir firma var. Firma bilgilerini vermekten ziyade herkesin gördüğü reklamlardan hatırlaması için girişimin adı ‘letgo’. Sanırım ‘let’s go’ dan gelen bir isim ama bu tabir çok kullanıldığı için özelleştirmek ve akılda kalıcılığı arttırmak için girişime ‘letgo’ şeklinde bir isim uygun görülmüş.

Bu girişim ikinci el eşya pazarını canlandırmayı hedefliyor. ‘letgo’, insanların kullanmadıkları eşyaları satabilecekleri veya başkalarından alabilecekleri bir sistem üzerine kurulmuş. Sistem tamamen mobil yazılım üzerine kurulu ve sizin lokasyon bilgilerinizi kullanarak yakınlarınızda alım-satım yapabileceğiniz bir ticari platform olarak kullanılıyor. İster giymediğiniz bir takım elbisenizi, ister kullanmadığınız bir elektronik eşyayı, isterseniz de arabanızı satışa çıkarın. Sizin yakınlarınızda satışa çıkardığınız ürünle ilgilenen yüzlerce kişi bulabilirsiniz. İsterseniz sistemin işleyişiyle konumuza devam edelim.

Sitemin işleyişinden bahsedersek, öncelikle mobil cihazlarımızdan (Telefon veya tablet) ‘letgo’ uygulamasını buluyoruz. ‘Apple’ için ‘Apple Store’, ‘Android’ için ‘Google Play Store’ kullanacaksınız. Sonrasında mobil cihaza uygulamamazı kuruyoruz. Küçük ve kısa bir kayıt işlemi var bunu da tamamladıktan sonra, mobil cihazımızda etrafımızda kimler ne satıyor veya ne alıyor görebiliyoruz. Bu noktada biraz pazar araştırması yaparsanız hiç fena olmaz.

letgo-1letgo-2letgo-3

Peki bu uygulamayı nasıl kazanca çevireceğiz? Evlerimizde bir hevesle aldığımız fakat sonralarında kullanmadığımız onlarca eşya var. Bu eşyalar hem yer kaplıyor, hem de kullanılmıyor. İşin en kötü tarafı çöpe atmaya da kıyamıyoruz. O zaman hemen evimizin ışık gören güzel bir yerine kullanmadığımız eşyaları götürüyoruz ve güzel açılarla fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından, ‘letgo’ uygulamamızı açıyoruz, satmak istediğimiz ürünlere ait satışlar oluşturuyor ve fotoğrafları yüklüyoruz. Ürünlerin fiyatlarını da aldığınız fiyatları hatırlıyorsanız ona göre bir oran belirleyerek yazabilirsiniz veya aynı kategoride başkalarının satış ilanında verdiği fiyatları baz alarak belirleyebilirsiniz.

Ürünü satın almak isteyenler uygulamayı kullanarak size mesaj atıyorlar, eğer pazarlık payınız var ise,ona göre pazarlık ederek ürünü elden satıyorsunuz. Önemli olan husus parayı almadan ürünü vermiyoruz. ‘face to face’ yüz yüze paranızı alın, ürününüzü verin.  Çekinmeyin, satılmaz demeyin, her şey işini güzel yaparsan satılır. Güzel bir fotoğraf, güzel bir açıklama ve dürüst bir anlayışla ‘letgo’ tam bir hazine diyebiliriz.

Böylelikle internetten para kazanma yollarına hiç bir yerde okumadığınız, yeni bir bakış açısı getirdik. Belki bilgisayar kullanmadık ama internetin ve mobil teknolojinin gelişimini, güzel bir ek gelir modeli haline getirdik. Bol satışlar, bol kazançlar.

Paylaşmak güzeldir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir